18.03.2022 r. Konferencja na temat reformy szpitali w 2022 rok

 

 

 

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować i równocześnie zaprosić Państwa do rejestracji w konferencji eksperckiej na temat reformy szpitali w 2022 roku. Wydarzenie odbędzie się 18 marca br. W trybie zdalnym. Konferencja jest odpowiedzią na proces zmian prawnych i organizacyjnych, które obejmują prawie 600 szpitali w Polsce. Co ważne, ustawa, która zacznie obowiązywać od stycznia 2023 roku wprowadzi podział na cztery kategorie, od A do D, w zależności od kondycji finansowej szpitala. Pozwoli to na podjęcie decyzji w sprawie dalszych losów danej placówki, jej pracowników i wierzycieli.

Podstawowym celem konferencji jest podjęcie dyskusji na temat procesów restrukturyzacji, które mają wpływ na jakość świadczonych usług medycznych. Do merytorycznej dyskusji, z pewnością przyczyni się udział szerokiego grona ekspertów, w skład którego wchodzą: dr hab. Anna Hrycaj – profesor Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, dr Patryk Filipiak z kancelarii Filipiak Babicz Legal, dr Małgorzata Gałazka-Sobotka z Instytutu Zarządzania w Ochronie 

Zdrowia, dr Dariusz Woźniak z Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, partner kancelarii Groele Adwokaci Spółka Partnerska – mecenas Bartosz Groele, mecenas Piotr Fojtik, mecenas Grzegorz Pobożniak z kancelarii Kubas Kos Gałkowski, mecenas Szymon Rajski z kancelarii Filipiak Babicz Legal.